2006 (Cilt 1, Sayı 1)

 

Recent Submissions

 • Kalmış, Halis (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2006)
 • Başar, Mehmet; Tosunoğlu, Burak Tuğberk (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2006)
  Son yıllarda ekonomide küresellesme hızla artmıs ve isletmelerin daha rekabetçi ürünler üretmesini zorunlu kılmıstır. ç girisimcilik olgusu modern dünyanın hızla gelisen piyasa yapılarına bir cevap olarak ortaya çıkmıstır. ...
 • Yeşilay, Rüstem Barış (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2006-06)
  Yeni ekonomi anlayısında girisimci, ekonomik kalkınmanın temel aktörü ve yönlendiricisi olarak görülmektedir. Ülkelerin sahip oldukları girisimcilik potansiyelinin rekabet edebilme, yenilik yaratabilme ve dünya piyasalarına ...
 • Odabaşı, Yavuz (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2006-06)
  Üniversiteler, çok degiskenli bir yapının etkisinde yeni çaga uyum saglamaya çalısıyor. Gelismis ülkeler bu uyumu saglamak için, “girisimci üniversite” uygulamasına yönelmis bulunuyor. Küresel, ulusal ve kurumsal etkilerin ...
 • Öğüt, Adem (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2006-06)
  Son yıllarda küresel anlamda kadın çalısan sayısında gözlemlenen çarpıcı artıs, ekonomik, sosyal ve kültürel degisme ve gelismelerin bir yansıması olarak kabul edilebilir. Kadın isgücü açısından degerlendirildiginde, is ...
 • Yelkikalan, Nazan (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2006-06)
  1990’lı yıllar is dünyası için devrim niteliginde olan gelismelere tanık olmustur. Endüstri toplumunun örgütleri emek gücüne dayanan dolayısıyla erkek egemen bir yapı sergilerken, bilgi toplumu olarak nitelenen son yirmi ...
 • Güney, Semra (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2006)
  Bu çalısmada, kadın girisimciligi kavramı konusunda teorik bir durum degerlendirilmesi yapılmakta ve ülkemizde kadın girisimciliginin gelistirilmesine iliskin bazı önerilerde bulunulmaktadır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Bşk.lığı Terzioğlu Yerleşkesi 17100 / ÇANAKKALE

İçerikle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen acikerisim@comu.edu.tr adresiyle iletişime geçiniz.